آسانسورهای کششی و هیدرولیک

آسانسورهای کششی و هیدرولیک

تفاوت سیستم‌های کششی و هیدرولیک چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از مهندسین ساختمان و معماران به وجود می‌آید این است که آسانسور کششی بهتر است یا هیدرولیک؟ در واقع پاسخی برای این سوال وجود ندارد چرا که اصولا کاربرد این آسانسورها با توجه به شرایط ساختمان متفاوت است و بر اساس شرایط ساختمان می‌توان تصمیم به انتخاب سیستم کششی یا هیدرولیک گرفت، بنابراین اصولا این دو سیستم قابل مقایسه نیستند.

به عنوان مثال اگر شما فضای کافی برای نصب آسانسور ندارید، اگر می‌خواهید در طراحی معماری، آسانسوری کاملا شیشه‌ای داشته باشید، اگر محل موتورخانه‌ای که برای آسانسور در نظر دارید در فاصله دورتری از آسانسور است و یا اگر سرعت سرویس‌دهی برایتان اهمیت زیادی ندارد و نهایتا اگر ساختمان شما کمتر از 5 طبقه و کم ترافیک است، آسانسور هیدرولیک انتخاب مناسبی است. اگر آسانسور با ظرفیت‌های بسیار سنگین (بیش از 5/2 تن) نیاز دارید باز هم آسانسور هیدرولیک انتخاب مناسبی است.

آسانسورهای کششی دارای سرعت بسیار بیشتر با قابلیت استارت در ساعت بیشتر،مناسب برای نصب در کلیه ساختمان‌هایی که شرایط بالا را ندارند و نیز دارای حجم ترافیک سنگین و با هر تعداد طبقه از 2 طبقه به بالا می‌باشند.

Leave a Comment

Your email address will not be published.